Obiektywy do bezlusterkowców: macro (Panasonic, Hasselblad, Carl Zeiss)
- Stabilizacja tak/nie: nie
- Do matryc: pełnoklatkowych i APS-C
Panasonic Lumix S 100 mm f/2.8 Macro (S-E100E) to jeden z najmniejszych i najlżejszych obiektywów makro, który zapewnia maksymalne powiększenie 1:1 i minimalny dystans ogniskowania 0,204 m. Jego uszczelniona konstrukcja jest odporna na działanie pyłu i wilgoci, a także niskich temperatur do -10°C.
- Średnica [mm]: 77
- Do matryc: średnioformatowych
Hasselblad XCD Macro 120 mm F/3.5 to makroobiektyw stworzony z myślą o aparacie X1D. Jego parametry optyczne umożliwiają wykonywanie zdumiewających fotografii, ukazujących piękno maleńkich obiektów. Sprawdzi się podczas tworzenia abstrakcyjnych obrazów, fotografii przedmiotów, martwych natur czy obserwowania zachwycającego życia małych organizmów.
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Średnica [mm]: 46
- Do matryc: Micro 4/3
Obiektyw o ogniskowej 45 mm, przeznaczony do fotografii makro. Maksymalna przysłona f/2.8 pozwala uzyskać atrakcyjne rozmycie tła. Stabilizacja obrazu pozwala na redukcję drgań i wykonywanie zdjęć nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Obiektyw świetnie nadaje się również do portretów.
- Stabilizacja tak/nie: tak
- Średnica [mm]: 46
- Do matryc: Micro 4/3
Obiektyw LUMIX G MACRO 30 mm f:2,8 ASPH MEGA O.I.S. to model dedykowany do bezlusterkowych aparatów z matrycą micro 4/3. Wyróżnia się skalą odwzorowania 1:1 oraz szybkim i cichym autofocusem. Wbudowana stabilizacja obrazu sprawdza się zarówno podczas fotografowania jak i filmowania.
Najczęściej kupowane
Porady
Jaki obiektyw kupić do filmowania?
Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad oraz wybraliśmy kilka modeli, którymi powinieneś się zainteresować.
Obiektyw macro. Co musisz wiedzieć przed zakupem?
Szukasz szkła do makrofotografii? Zastanawiasz się który obiektyw da Ci największa zbliżenia? Jesli lubisz robić zdjęcia kwiatom, owadom, biżuterii, koniecznie to przeczytaj!
Jaką ogniskową wybrać? Lepszy szeroki kąt czy teleobiektyw?
Dowiedz się, co to jest ogniskowa oraz kiedy warto sięgnąć po obiektyw 24 mm a kiedy po 100 mm.